Navigace: Cestování » Průvodce » Velká Británie » Londýn

Londýn

- podívejte se na nabídky hotelů v Londýně (více o booking.com)
- aktuální nabídka zájezdů do Londýna

LondýnSamozřejmě, že Londýn má kromě toho, že je hlavním městem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, mnoho dalších jedinečných předností.

Byznysman s kulturním přehledem by řekl: Londýn je vytrvale světovým střediskem obchodu, kultury, financí a módy. Royajalista – pamětník slávy impéria, ze kterého přežila do dnešních dnů jako čelní symbol země britská královská rodina, by nezapomněl zdůraznit: Londýn je i na počátku 3. tisíciletí, i když jsme dávno opustili naše rozsáhlá zámořská území, v pořadí čtvrtým nejdůležitějším městem světa. Po New Yorku, Tokiu a Paříži.

„... na nábřeží řeky Temže, leckdo život dokonal...“, nepochybně znáte popěvek z Žebrácké opery Bertolda Brechta. Kdysi ho coby písničku s jedinečným nasazením přinesl na naši hudební scénu neodolatelně zpívající herec „Mackie“ Miloš Kopecký. I díky němu si dokážeme představit jak se po mlhou zahaleném nábřeží řeky Temže potuluje král podsvětí Mackie Messer – to jen tak pro vzpomínku, tu písničku jsme přece měli rádi...

V reálním světě se po nábřeží valí turisté ze všech končin světa, kteří ovšem do Londýna přijeli s čistými úmysly. Bývá jich pár milionů ročně a když k nim ještě připočteme deset milionů domácích, pak se setkáváme s přelidněným moderním městem. I přesto, nebo právě proto, je dobré Londýn vidět na vlastní oči, slyšet na vlastní uši, projít i prožít.

A to přinejmenším ze dvou, spíše ze tří důvodů. Prvním je historie, ta neklamná součást jeho dávné minulosti, za druhé velkoměsto s nekonečným množstvím nabídek pro každého. A za třetí je to atmosféra města, jeho multietnicita, multikultura, multinacionalita, a zcela jistě je možné ještě nějaká ta „multi“ přidat.

Hlavní město evropského byznysu na kraji Atlantiku má jak svoje honosné a supermoderní čtvrtě, kde žijí velmi bohatí Britové, holywoodské hvězdy i zpěváci, jejichž honoráře čítají sumy i s více než šesti nulami, tak má i svoje čtvrtě plné řeckých, karibských, tureckých a thajských obchodů a obyvatel.

Co vidět dřív a co potom, když se ocitnete v Londýně? Toť otázka! Přála bych vám, abyste na ni znali v hlavním městě Království Velké Británie a Severního Irska pohotovou odpověď. A mohli se bez prodlevy, prakticky a co nejlépe rozhodnout. K tomu ať vám pomohou i následující řádky.

Kam dál?

- zjistěte si aktuální počasí a předpověď v Londýně
- aktuální zájezdy do Londýna
- zájezdy na poslední chvíli do Londýna

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
Londýn od A do Z - To nejlepší z města nad Temží
strava: Bez stravy
od: 25.10. 2013
délka pobytu: 4 dny
do: 28.10. 2013
hotel: Barbican - GB1090.280.3
strava: Bez stravy
od: 14.9. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 21.9. 2013